Podstawowe informacje o stronie

Informacje o stronieOd autora słów kilka

Strona od początku tworzona była z myślą o łatwym i przede wszystkim zrozumiałym przeliczaniu przeróżnych systemów liczbowych na inne. W sieci aż roi się od kalkulatorów i konwerterów, które to oferują.

Dlaczego tylko nie wiem jak to się wszystko robi? Dlaczego nie mogę zobaczyć co się dzieje pod spodem i jakie działania są po drodze wykonywane?!

Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć ta strona, która po wybraniu interesującego nas działania nie tylko poda wynik, lecz także wyświetli na ekranie wszystkie obliczenia w formie gotowej do przepisania tak, jakbyśmy sami rozwiązywali zadanie krok po kroku.

Jest to doskonała okazja, aby sprawdzić własne rachunki. Nawet jeżeli nie do końca wiemy co wyświetliło się na ekranie, to zawsze możemy zobaczyć rozwiązanie, które pomoże nam wejść na dobry tor z własnymi obliczeniami.

Instrukcja obsługi w pigułce

Ogólny schemat jaki stara się zachować strona jest bardzo prosty i intuicyjny.

Po wpisaniu liczby zaznaczamy odpowiednie opcje z podręcznego menu po lewej, następnie wybieramy przycisk Oblicz, po chwili mamy wynik.

1. Prezentacja wyniku

image with example
  1. Pole do wpisania liczby, na której będą wykonywane obliczenia.
  2. W zależności od wybranej przez nas opcji to tutaj wyświetlą się wszystkie wykonane działania.
  3. Końcowy wynik.

2. Opcje wyświetlania

image with example

Po zaznaczeniu opcji pokaż obliczenia zostaną nam wyświetlone wszystkie działania jakie były wykonywane.

Na niektórych stronach liczba oraz rodzaj opcji tutaj wymienionych może się różnić w zależności od charakterystyki wybranego obliczenia.

Dla przykładu przy algorytmach może to być specjalny rodzaj prezentacji.